ارزانترین شهر ترکیه برای زندگی

9مهر1401
0 نظر

ارزان‌ ترین شهر ترکیه برای زندگی انتخاب ارزان‌ترین شهر ترکیه برای زندگی از نظر افراد مختلف شرایط متفاوتی دارد و نمی‌توان یک ملاک را برای همه در نظر گرفت. از نظر بسیاری از افراد میزان هزینه زندگی بستگی به قیمت ملک و اجاره خانه، هزینه حمل‌ونقل عمومی، دسترسی به امکانات، پوشاک، مواد غذایی و غیره دارد. بنابراین شهرهای بسیاری در ترکیه وجود دارند که با وجود ارزان بودن آنها اما شرایط خوبی برای زندگی ندارند؛ بنابراین اگر تصمیم مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه را دارید باید تمام جوانب را بسنجید. در این مقاله ما لیستی از ارزان‌ترین شهرهای ترکیه را ارائه داده‌ایم.

فهرست ارزانترین شهرهای ترکیه برای خرید خانه

بررسی گرانترین و ارزانترین شهر ترکیه برای زندگی

برای انتخاب ارزانترین شهر ترکیه برای زندگی و خرید خانه، خوب است که شهرهای ترکیه را از نظر گرانی و یا ارزانی در دسته های مختلفی قرار گیرند، که این دسته ها می تواند از موارد مختلفی چون پوشاک، مواد غذایی و هزینه حمل و نقل و غیره تعیین شود. در ادامه به بررسی این مورد در شهرهای مختلف در ترکیه می پردازیم.

ارزان‌ترین شهر ترکیه برای زندگی از نظر کیفیت

سطح کیفیت زندگی مهم‌ترین ملاک برای داشتن یک زندگی راحت و آسوده است. اکثر شهرهای معروف ترکیه مانند استانبول، آنتالیا، آلانیا و بودروم از نظر کیفیت زندگی در بالاترین سطح قرار دارند. هر چه میزان دسترسی به امکانات ضروری بیشتر باشد به همان نسبت نیز هزینه‌های زندگی زیاد می‌شود. در مقابل شهرهای کوچک و حاشیه‌ای مانند اسکی‌شهر، دیدیم، قونیه، ارزروم و آنکارا جزو شهرهای ارزان ترکیه هستند. البته خرید خانه در ترکیه و در این مناطق مقرون به صرفه خواهد بود.

ارزان‌ ترین شهر ترکیه از نظر کسب‌وکار

آنکارا پایتخت کشور ترکیه به دلیل قرارگرفتن در مرکزیت توجه مسائل سیاسی و پرتردد بودن یکی از ارزان‌ترین شهرهای ترکیه برای زندگی است اما کسب‌وکار در این شهر رونق خوبی دارد. بسیاری از شرکت‌های مطرح ایرانی و خارجی در آن فعال هستند. این شهر برای تحصیل و کسب درآمد گزینه خوبی است. با این توصیفات می توانیم خرید ملک در آنکارا را بهترین گزینه به حساب آوریم.

گرانترین و ارزانترین شهرهای ترکیه از نظر مواد خوراکی

شهر استانبول از گرانترین شهرهای ترکیه به شمار می آید. این شهر گرانترین مواد غذایی را دارد. از نظر مواد غذایی شهری چون کیلیس، آدیمان و کازی آنتپ دارای مواد غذایی ارزانی هستند.

گرانترین و ارزانترین شهرهای ترکیه از نظر حمل و نقل

گرانترین شهر ترکیه از نظر وسایل نقلیه شهر آنکارا است. این شهر از نظر قیمت لوازم بهداشتی، لوازم خانگی و مبلمان هم دارای قیمت بالایی است.

شهرهای ارزان ترکیه از نظر پوشاک

چالش و سختی های زیادی برای مهاجرت ایرانیان به شهرهای ترکیه وجود دارد. از مهم ترین نکاتی که با آن باید رو به رو شوید، انتخاب شهر و محل زندگیتان است. یکی از عواملی که در هزینه های شما در ترکیه اثر دارد، مقوله پوشاک است. ترکیه در زمینه صنعت پوشاک بسیار موفق عمل کرده است و بسیاری از درامدهای این کشور از راه تولید پوشاک است. اما از نظر پوشاک می توان شهرهای زونگولداک، کارابوک و بارتین را نام برد که دارای کم ترین هزینه برای پوشاک و لباس هستند. از گرانترین شهرهای ترکیه از نظر پوشاک می توان به اردو، ترابزون، گیرسون، آرتوین و گوموشحانه اشاره کرد.

شهر زونگولداک ترکیه

شهر زونگولداک از ارزانترین شهر ترکیه برای زندگی است که در ساحل دریای سیاه و شمال کشور ترکیه واقع شده است. به احتمال زیاد اسم این شهر از بلندترین کوه در کنار منطقه دوک گرفته شده است. این شهر دارای تابستانی گرم و مرطوب و زمستان های سرد است. این شهر دارای دانشگاهی به نام کارالماس زونگولداک است که تاسیس آن به سال 1999 می باشد.

شهر قونیه ترکیه

شهر قونیه هم یکی از زیباترین و ارزانترین شهرها در ترکیه است که برای ایرانیان مهاجر بسیار مناسب است. ایرانی ها این شهر را با مقبره مولانا می شناسند. شهرهایی چون استانبول، آنتالیا و کوش آداسی و ازمیر در نزد گردشگران بسیار محبوب هستند ولی قونیه برای زندگی بسیار مناسب ایرانیان می باشد.

کلام آخر

در این مقاله با ارزان ترین شهر ترکیه برای زندگی، تحصیل، کار و مهاجرت به ترکیه آشنا شدیم. در همه جای ترکیه از شهر کوچک دیدیم در ساحل زیبای مدیترانه تا پایتخت فرهنگی و تاریخی ترکیه یعنی استانبول فرصت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری، مهاجرت و تحصیل در ترکیه وجود دارد.

فراموش نکنید که ترکیه یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی است و حتی با بودجه‌ای به‌مراتب کمتر نسبت به تهران می‌توانید در ترکیه صاحب‌خانه شوید. با استفاده از خدمات ام تی سی هوم و مشاوران حرفه‌ای آن همین حالا اقدام به خرید ملک در ترکیه کنید تا فرصت ویژه‌ای برای مهاجرت به ترکیه و بهره‌مند شدن از مزایای فراوان آن به دست آورید.

پیام بگذارید