دریافت وام ودیعه مسکن

19مهر1401
0 نظر

وزارت راه و شهرسازی برای کمک به مستاجران به منظور کنترل تورم و گرانی مسکن طرح تسهیلات ودیعه مسکن را ارائه کرده که مستاجران میتوانند در صورت دارا بودن شرایط ، این وام را دریافت کنند. برای اطلاع از شرایط دریافت وام ادامه مطلب را بخوانید.

سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن tem.mrud.ir

همانطور که در قسمت مقدمه اشاره کردیم سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن tem.mrud.ir سامانه ای است که به منظور ثبت نام نام اجاره خانه مستاجران راه اندازی شده است. برای ورود به سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن مرورگر خود را باز کرده و در قسمت نوار آدرس tem.mrud.ir را وارد کنید. بعد از ورود به این سایت صفحه ای با عنوان سامانه جامع اقدام ملی مسکن برای شما باز می شود که شامل بخش های مختلفی از جمله «ثبت نام تسهیلات کمک هزینه» ، «ثبت نام مسکن ملی» ، «مشاهده و پیگیری درخواست ها» ، «سوالات متداول» و «تماس با ما» است.

برای ثبت نام وام ودیعه مسکن باید از طریق گزینه «ثبت نام تسهیلات کمک هزینه» و در مهلت ثبت نام وام ودیعه اقدام شود. حتما سوالات زیادی در خصوص شرایط دریافت وام ودیعه مسکن مستاجران ، مدارک لازم برای ثبت نام ، مهلت ثبت نام وام اجاره مسکن و مبلغ وام ودیعه ، تعداد اقساط و سود وام ودیعه و شرایط بازپرداخت آن برایتان مطرح شده است که در ادامه مقاله به همه این موارد خواهیم پرداخت.

مبلغ وام یا ودیعه مسکن چقدر است؟

 • سقف تسهیلات برای مشمولان در تهران ۱۰۰میلیون تومان، کلانشهر‌ها ۷۰میلیون تومان و برای سایر شهر‌ها نیز ۴۰میلیون تومان است.
 • کلانشهر‌ها شامل شهر‌های کرج، قم، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز و اهواز است.
 • همچنین تسهیلات با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار و باز‌پرداخت حداکثر ۵ ساله است.
 • لازم به ذکر است نرخ سود مصوب شورا پول و اعتبار برای تسهیلات کمک ودیعه مسکن در حال حاضر ۱۳درصد است.

اقساط وام ودیعه اجاره مسکن

اقساط وام ۱۰۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن ، ۲ میلیون و ۵۳۹ هزار و ۳۴۲ تومان می باشد و در واقع سود تسهیلات پرداختی ۱۸ درصد و ۵ ساله است. برای وام های ۷۰ میلیون تومانی و ۴۰ میلیون تومانی نیز به ترتیب ۱ میلیون و ۷۷۷ هزار و ۵۳۹ تومان و   یک میلیون و ۱۵ هزار و ۷۳۷ تومان به عنوان مبلغ قسط ماهانه در نظر گرفته شده است.

شرایط دریافت وام ودیعه مسکن ۱۴۰۱

به منظور دریافت وام اجاره خانه 1401، لازم است مستاجران متقاضی این وام، شرایط لازم را داشته باشند. احراز وجود شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن، طبق آیین‌ نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، انجام می گیرد که شرایط متقاضی نیز در همین آیین نامه، ذکر شده است؛ لذا، در ادامه، در رابطه با شرایط دریافت وام ودیعه مسکن ۱۴۰۱، توضیحات لازم آورده شده است.

 1. متقاضی وام اجاره مسکن، می بایست متاهل بوده یا اینکه سرپرست خانوار باشد.
 2. متقاضی وام ودیعه مسکن 1401، لازم است، دارای اجاره‌ نامه رسمی بوده یا اجاره‌ ­نامه وی در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور، ثبت شده و دارای کد رهگیری باشد.
 3. تاریخ قراداد اجاره و تنظیم اجاره نامه مستاجران، می بایست تا پایان زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن باشد.
 4. در صورتی که متقاضی، مدارک خود و مدارک ضامنین را در شعبه بانکی که به آن معرفی شده، ظرف دو هفته تکمیل نکند، درخواست وام او رد می شود.

همچنین، افرادی که می بایست در سامانه املاک و اسکان ثبت نام کنند، می توانند از طریق مراجعه به سامانه amlak.mrud.ir، اقدامات لازم را برای ثبت نام در این سامانه، به صورت غیر حضوری، انجام دهند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با اینکه چه کسانی باید در سامانه املاک ثبت نام کنند، به لینک زیر مراجعه نمایید.

مدارک ثبت نام وام ودیعه مسکن tem.mrud.ir

متقاضیان، برای ثبت نام وام اجاره خانه، در سایت اصلی ثبت نام وام ودیعه مسکن، علاوه بر داشتن شرایط لازم، همانند شرایط ثبت نام مسکن اولی ها ، لازم است مدارکی را نیز ارائه دهند. لازم به ذکر است که این مدارک را می بایست پس از این که صحت اطلاعات شما احراز شد، در سامانه مذکور بارگذاری کنید. در ادامه، در رابطه با مدارک لازم برای ثبت نام وام ودیعه مسکن، توضیحات لازم آورده شده است.

 1. عکس اسکن شده از شناسنامه متقاضی و همه افرادی که تحت تکفل او هستند.
 2. عکس اسکن شده از کارت ملی شخص متقاضی
 3. اسکن عکس گواهی سرپرستی، برای زنان سرپرست خانوار
 4. عکس اجاره نامه رسمی و یا اجاره نامه ای که در سامانه ثبت معاملات املاک ثبت شده باشد.

افرادی که قصد شرکت در طرح خانه اولی ها را دارند، می بایست شرایط و مدارک لازم را برای ثبت نام در این طرح، داشته باشند و سپس، از طریق مراجعه به سامانه tem.mrud.ir، برای ثبت نام، اقدام نمایند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با مدارک لازم برای ثبت نام خانه اولی ها، به لینک زیر مراجعه نمایید.

ثبت نام وام ودیعه مسکن tem.mrud.ir

در این بخش نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن به صورت اینترنتی و از طریق سامانه tem.mrud.ir را بررسی می کنیم. برای ثبت نام وام اجاره مسکن طبق مراحل زیر پیش بروید:

1) ابتدا وارد سایت tem.mrud.ir شوید . بعد از ورود به سامانه جامع اقدام ملی مسکن صفحه زیر برایتان باز می شود.

ورود به سامانه ثبت نام ودیعه مسکن

2) گزینه «ثبت نام تسهیلات کمک هزینه» را انتخاب کنید.

3) صفحه ای با عنوان «قوانین و مقررات» برایتان باز می شود که شامل اطلاعاتی در خصوص سقف تسهیلات وام ودیعه مسکن ، میزان سود وام ودیعه و تاریخ سررسید آن ، وثایق لازم برای دریافت وام ودیعه و … می باشد. بعد از مطالعه دقیق این شرایط و مقررات در پایین صفحه دکمه سبز رنگ «متن بالا را مطالعه کرده و می پذیرم» را انتخاب کنید تا وارد مرحله بعد شوید.
پذیرش شرایط وام ودیعه مسکن
4) حال باید مشخصات فردی خود شامل : استان و شهر محل سکونت ، نام نام خانوادگی ، نام پدر ، شماره شناسنامه و سریال آن ، تاریخ تولد ، جنسیت ، وضعیت تاهل ، اطلاعات محل تولد ، میزان تحصیلات ، شغل و اطلاعات بیمه خود را وارد کرده و گزینه سبز رنگ «مرحله بعد» در پایین صفحه را انتخاب کنید.
ثبت مشخصات فردی برای ثبت نام وام ودیعه مسکن
5) در مرحله بعد باید افراد تحت تکفل خود را انتخاب کنید و مشخصات فردی آن ها شامل : نسبت با سرپرست ، نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، کد ملی ، شماره شناسنامه ، تاریخ تولد ، جنسیت ، وضعیت تاهل ، اطلاعات محل تولد و … را وارد نمایید. در صورت بروز اشتباه در هنگام ورود اطلاعات می توانید از گزینه «حذف» استفاده کنید. بعد از افزودن افراد تحت تکفل گزینه سبز رنگ «مرحله بعد» در پایین صفحه را انتخاب کنید.
افزودن افراد تحت تکفل برای ثبت نام وام اجاره مسکن
6) در این مرحله پیش نمایش اطلاعات ورودی شما برایتان نمایش داده می شود . در صورت صحیح بودن اطلاعات پیش نمایش تیک پذیرش اطلاعات را فعال کنید و گزینه «مرحله بعد» را بزنید. و در صورت نادرست بودن اطلاعات پیش نمایش به مراحل قبلی برگشته و اطلاعات را اصلاح کنید.
تایید اطلاعات برای وام ودیعه مسکن
7) حال وارد مرحله تایید شماره همراه می شوید. در این مرحله باید کد چهار رقمی که به شماره همراه تان ارسال می شود و همچنین کد امنیتی را در قسمت خواسته شده وارد کنید و گزینه «تایید» را بزنید.
تایید شماره همراه برای درخواست وام ودیعه مسکن
8) به این ترتیب ثبت نام وام ودیعه مسکن شما انجام می شود و شما باید منتظر تایید یا عدم تایید درخواست وام اجاره مسکن خود بمانید.

پیگیری وام ودیعه مسکن ۱۴۰۱

در صورتی که جزو واجدین شرایط دریافت وام مسکن بوده و فرم ثبت نام خود را در سایت مربوطه تکمیل کرده اید، برای پیگیری وام ودیعه مسکن ۱۴۰۱ کافیست وارد سامانه جامع طرح های مسکن حمایتی شده و با انتخاب گزینه ” مشاهده پیگیری درخواست ” و وارد کردن کد ملی خود از جواب استعلام وام مطلع شوید. در ادامه، راهنمای تصویری نحوه پیگیری وام ودیعه مسکن مستاجران ارائه شده است.

1) ابتدا وارد سامانه پیگیری وام ودیعه مسکن شده و بر روی گزینه “مشاهده پیگیری درخواست” کلیک کنید.

سامانه وام ودیعه مسکن ستاجران

2) در ادامه کد ملی خود را وارد نمایید.

پیگیری وام ودیعه مسکن

3) سپس در این مرحله، یک رمز عبور به شماره تلفن همراهی را زمان ثبت نام در فرم وارد کرده اید ارسال می شود که برای پیگیری وام ودیعه مسکن باید آن را در قسمت مربوطه وارد نمایید.

 پیگیری وام ودیعه مسکن

4) سامانه ملی نهضت مسکن توسط دولت جهت ثبت نام متقاضیان فاقد خانه در طرح جهش تولید مسکن راه اندازی شده است و همه افراد متقاضیمی توانند با ورود به سایت ثمن به راحتی در این طرح ثبت نام کنند.

جواب استعلام وام ودیعه مسکن

افرادی که فرایند درخواست دریافت وام ودیعه مستاجران را در سامانه طرح های مسکن حمایتی ثبت کرده اند، اکنون پیگیری اطلاع از جواب استعلام وام ودیعه مسکن مستاجران هستند تا ببنند مدارک و شرایط آن ها مورد تایید وزارت راه و شهرسازی برای دریافت این وام قرار گرفته است یا خیر.

این افراد برای استعلام کافیست وارد سامانه پیگیری وام ودیعه مسکن ۱۴۰۱ شده و با وارد کردن کد ملی و کدی که به شماره تلفن همراه آن ها ارسال می شود، از جواب استعلام وام ودیعه خود مطلع شوند و در صورتی که جزو پذیرفته شدگان دریافت این وام بودند، برای طی کردن سایر روند دریافت این وام اقدام نمایند

شماره تلفن پیگیری وام ودیعه مسکن

همان طور که گفته شد، یکی از راه های پیگیری وام ودیعه مسکن، وارد کردن کدملی می باشد و بدون وارد کردن کد ملی امکان مشاهده جواب استعلام دریافت این وام وجود ندارد . حال، افرادی که پیگیر مشاهده استعلام وام ودیعه مسکن 1401 هستند و به هر دلیل نمی توانند برای پیگیری وام ودیعه مسکن با کدملی اقدام نمایند می توانند با شماره تلفن پیگیری وام ودیعه مسکن تماس بگیرند.

وزارت راه و شهرسازی این امکان را برای متقاضیان ایجاد کرده تا بتوانند با شماره تلفن پیگیری وام ودیعه مسکن به شماره های 02188646390، 02188646391، 02188646392، 02188646393 و 02188646394 در ساعات اداری تماس گرفته و جواب سوالات خود را دریافت کنند.

پیام بگذارید