اتحادیه املاک تهران

24آذر1401
0 نظر

آدرس اتحادیه املاک تهران کجاست؟ وظایف اصلی اتحادیه ها چیست؟ چرا می توان با انتخاب اتحادیه از ساده ترین راه ممکن به نتیجه رسید؟ لزوم ایجاد و توسعه کارگروهی دقیق و رسمی در هر حوزه از جمله املاک موجب گردیده است تا امروزه اتحادیه املاک نیز به عنوان یک بخش کاملا ضروری و کارآمد شناخته شود.

آدرس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران و آدرس و تلفن اتحادیه املاک تهران را در ادامه برای شما همراهان منتشر کرده ایم.

اتحادیه املاک تهران

با توجه به بافت شهر و فرهنگ شهرنشینی درسال ۱۳۴۱ نیاز به تشکیل اتحادیه ای پاسخگو به درخواست های جدید، از سوی واحدهای مشاوران املاک احساس شد و در سال ۱۳۴۳ تخستین تشکل صنفی واقع در چهارراه ولیعصر ” عج ” (جمهوری) آغاز به کار کرد. پس از انقلاب اسلامی، اتحادیه توسط هیئت مدیره با کمترین امکانات ، روند رو به رشد و دوره جدیدی را آغاز کرد. درسال ۱۳۷۸ که اتحادیه به هیئت مدیره جدید تحویل داده شد با انبوهی از بدهی و زائر سرایی در حد سفت کاری روبه رو بود اما با همت همه جانبه هیئت مدیره و با عنایت حضرت حق گام های اولیه محکم برداشته شد؛ درحال حاضر اعضاء اتحادیه در بنای جدید در هفت طبقه به مساحت ۱۳۰۰ متر مربع بنا و با حفظ ساختمان قدیمی ، مشغول به فعالیت هستند .

اتحادیه در فرهنگ فارسی معین اینطور گفته شده است هر انجمن که اهدافی مشترک داشته باشد یا تشکیلات صنفی برای حمایت از حقوق شغل و حرفه مشخص.

اتحادیه در قانون اینطور تعریف شده است اﺗﺤﺎدﯾﻪ ﻫﺎ و ﺗﺸﮑﻞ ﻫﺎی ﺻﺎدراﺗﯽ، ﻧﻬﺎدی اﺳﺖ ﻣﺘﺸﮑﻞ از اﻋﻀﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ ﮐﻪ در ﯾﮏ ﺣﻮزه ﺗﺨﺼﺼﯽ ﺧﺎص ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﮐﺮده و دارای ﺷﺨﺼﯿﺖ ﺣﻘﻮﻗﯽ و ﻣﺴﺘﻘﻞ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ .اﯾﻦ ﻧﻬﺎدﻫﺎ ﺑﻪ ﺻﻮرت اتحادیه ﺻﻨﻔﯽ و ﻏﯿﺮ اﻧﺘﻔﺎﻋﯽ ﺑﻪ ﻧﻔﻊ اﻋﻀﺎی ﺧﻮد ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ.

وظایف اتحادیه املاک

بطور کلی اتحادیه مشاوران املاک بعنوان یک نهاد صنفی با چالش های بسیاری برای برطرف کردن نیاز مشاوران و مشتریان املاک مواجه است . در واقع میتوان گفت که کنترل قیمت‌ها و حفظ آرامش بازار مسکن از چالش های اصلی اتحادیه املاک است ! یکی دیگر از مسائل اصلی کن اتحادیه املاک با آن دست و پنجه نرم می کند تعیین میزان حق کمیسیون املاک می باشد . چیزی که هم اکنون معاملات ملکی تا سقف ۵۰۰ میلیون را مشمول نیم درصد و مابه التفاوت آنرا مشمول ۲۵ صدم درصد بعلاوه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده میکند . البته گفتنی است که این تمام این مبلغ به مشاور املاک تعلق نمیگیرد و معمولاً در دفاتر بصورت ۵۰-۵۰ بین مشاور و دفتر ، برای پرداخت هزینه ها و … تقسیم میشود .

آیا مبلغ کمیسیون توسط اتحادیه املاک تهران تعیین می شود؟

بله، مبلغ کمیسیون املاک واقع در تهران که شامل منطقه ۲۲ تهران میشود توسط اتحادیه املاک تهران تعیین شده و جهت اجرا به کلیه واحدها ابلاغ می شود. اگر شما میخواهید در شهر دیگری اقدام به معامله ملک کنید می بایست کارمزد مصوب اتحادیه همان شهر را به مشاور املاک خود بپردازید. چرا که مرجع تعیین نرخ و حل اختلافات پیش آمده در بنگاه مسکن هر شهرستان به عهده اتحادیه املاک همان شهرستان می باشد.

ریاست و هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک

تا پیش از انقلاب اسلامی ۵۷ در ایران ، ریاست اتحادیه املاک بر عهده محمدتقی شکوهیده بود . پس از انقلاب و تا سال ۱۳۷۸ محمدرضا شریفی ریاست اتحادیه را برعهده داشت . از سال ۱۳۷۸ تا سال ۱۳۹۲ ، ریاست اتحادیه بر عهده مصطفی قلی خانی بود تا اینکه در آن سال حسام عقبائی بعنوان ریاست اتحادیه انتخاب شد . تا اینکه سرانجام در سال ۹۶ ، خسروی مجدداً رییس اتحادیه شد . بر اساس قانون نظام صنفی ، اعضای هیأت مدیره هر ۴ سال یکبار انتخاب میشوند که هم اکنون هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک تهران شامل ۷ نفر عضو اصلی و ۱ نفر بازرس است که عبارتند از :

  • مصطفی قلی خسروی ( رئیس )
  • حسام عقبائی ( نایب رئیس)
  • علی اصغر مراد زاده ( دبیر )
  • احمد آذری ( خزانه دار )
  • سعید لطفی ( عضو )
  • عبدالله اوتادی ( عضو )
  • حسین کوبایی ( عضو )

آدرس و تلفن اتحادیه صنف مشاوران املاک

اتحادیه مشاوران املاک تهران در خیابان شریعتی- پایین تر از سه راه طالقانی – خیابان شهید طاهریان – پلاک ۴۰ واقع شده است .

تلفن : ۰۲۱۷۷۵۰۹۳۷۵

پیام بگذارید